Adidas + Runtastic = ??

Vzhledem k tomu, že členové našeho klubu používají převážně aplikace od firmy Runtastic, jistě stojí za zmínku tato aktuální informace. Runtastic byl totiž koupen firmou Adidas, což oznámil generální ředitel společnosti Florian Gschwandtner na svém blogu. Dohoda údajně ocenila Runtastic na zhruba 239.000.000 $.

adidas

Runtastic byl založen v roce 2009 v Rakousku a od té doby se stal jednou z nejoblíbenější fitness aplikací vůbec. K dnešnímu dni je uváděno, že v systému Runtastic je více jak 70 milionů uživatelů. Pro Adidas bylo proto výhodnější koupit takto úspěšný a zaběhnutý “projekt” než tvořit něco nového.

Runtastic už není jen o aplikacích – na svém webu nabízí např. hodinky, sportestr či váhu. Produktů z řad aplikací, ale i dalšího zboží je dnes v portfoliu firmy Runtastic velice mnoho.

Runtastic doplní stávající řadu Adidas fitness produktů

Za zmínku jistě stojí také to, že Adidas není jediný, kdo takto postupuje. Nákup přichází jen pár měsíců poté, co jeho rival US Under Armour investoval 710.000.000 $ do své platformy Connected Fitness. Tato “platforma” je složena fitness aplikace společnosti MapMyFitness, který Under Armour získal v roce 2013, a Endomondo a MyFitnessPal, které koupil na začátku roku 2015. MyFitnessPal stál 475.000.000 $ a byl největší akvizicí US Under Armour.

Důležitý závěr pro nás běžce je ten, že se nic zásadního nemění – alespoň pro tuto chvíli. Takže můžeme i nadále používat své oblíbené aplikace Runtastic 🙂

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *