Vokolo Príglu 2015

Je to až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Když jsme se v roce 2012 poprvé vrhli do závodu Vokolo Príglu, startovali jsme všichni ve stejné startovní vlně “C”. Měli jsme za sebou zhruba 4 měsíce běhání a v nohách jsme měli někteří s těží sto kilometrů. Naše časy tomu také odpovídaly 🙂 . Uběhlo několik let a někteří jsme se pomalu dostali do skupiny B a možná, že po letošním závodu se příští rok dostaneme do skupiny A 🙂 . Ale jen o samotný výkon tu přece nejde.

web1

Continue reading

Běhání ve tmě

Prázdniny skončily, čas, kdy je světlo, se kvapem krátí a tak nám nezbývá nic jiného, než občas vyběhnout po tmě. Zvláště pak ti, kteří chodí do práce, nemají někdy moc na výběr – pokud tedy nechtějí raději sedět doma a vymlouvat se na to, že už je tma a tak nemohou běhat 🙂 Ale nikoho takového neznám 🙂 Mám aktuálně za sebou první “noční běh” (bylo něco kolem půl deváté a mimo město opravdu tma 🙂 ) a tak mne napadlo, že by bylo dobré si určité věci zopakovat.

girl-162474_1920

Běhání ve tmě má ale svá úskalí a je nutné se na něj dobře připravit. Následuje několik málo bodů, které obsahují několik základních doporučení, kterých se sám držím.

Žádná hudba
Ač velmi často běhám se sluchátky a poslouchám hudbu, ve tmě NE! Je naprosto nezbytné, abyste slyšeli každé auto či jiný dopravní prostředek. Nespoléhejte v žádném případě na to, že uvidíte světlo.

Continue reading

“Vokolo Príglu 2014” – opět úžasný závod

logo vokolo prigluJe 6:30 hodin 11.10.2014 a já se probouzím do sobotního rána. Ano, dnes je v plánu náš oblíbený podzimní závod Triexpert Vokolo Príglu. Pro nás tentokrát již potřetí. Je nutné se nasnídat, i když to není lehké – nervozita nastupuje a žaludek odmítá cokoli přijímat. Polovinu snídaně v podobě vloček s mlékem a půl hrnku čaje nechávám na kuchyňské lince a jdu si překontrolovat věci na závod. Zdá se, že vše potřebné mám zabaleno. Hlavně na něco nezapomenout – vše kontroluji znova. Tak snad je to opravdu vše. Je 7:15 hodin a já se rozjíždím od domu vyzvednout další dva členy našeho běžeckého klubu. Všichni poctivě vyčkávají připraveni před svým domem, a tak lze vyrazit směr Brno.

Continue reading

Jihlavský půlmaraton 2014

A je to za námi … nebylo to vůbec jednoduché, ale doběhli jsme a tak je spokojenost na místě.

Obavy ze špatného počasí byly nakonec rozptýleny takřka ideálním běžeckým počasím – nepršelo, nebylo vedro, nesvítilo sluníčko (snad jen chvíli se na nás podívalo). Na startu jsem “obdivoval” některé závodníky, kteří měli na sobě i několik vrstev. Z vlastní zkušenosti vím, co je to přehřát se při běhu – strašný !!! Když nás pak varovali, že startovní výstřel bude pořádný, že pro rodinný závod raději zvolili jinou formu, nečekal jsem takovou dělovou ránu, která následovala 🙂 Bylo odstartováno a proud lidí se dal do pohybu.

Continue reading