Synchronizace více “fitness aplikací”

Už se vám stalo, že jste se chtěli spojit s někým známým přes určitou fitness aplikaci a sdílet tak mezi sebou své výkony v běhání, cyklistice či lyžování? Někdy to vjyde, protože oba používáte stejnou aplikaci, ale většinou je opak pravdou. Aplikací, které jsou schopny naše sportovní výkony evidovat, a sdílet v rámci jedné komunitní sítě, je mnoho. Možná až příliš mnoho. Na druhou stranu je dobře, že je z čeho vybírat, že 🙂 ? Jak ale řešit případy, kdy nechcete opustit svůj oblíbený program, kde už máte třeba i několik přátel a zároveň fungovat v jiných sítích? Nebo jak se zúčastnit výzvy Rungo, když je to možné pouze přes Endomondo a vy ho zrovna nepoužíváte? Tak právě tomuto tématu se chci věnovat v tomto článku.

business-926221_1920

Continue reading

Adidas + Runtastic = ??

Vzhledem k tomu, že členové našeho klubu používají převážně aplikace od firmy Runtastic, jistě stojí za zmínku tato aktuální informace. Runtastic byl totiž koupen firmou Adidas, což oznámil generální ředitel společnosti Florian Gschwandtner na svém blogu. Dohoda údajně ocenila Runtastic na zhruba 239.000.000 $.

adidas

Runtastic byl založen v roce 2009 v Rakousku a od té doby se stal jednou z nejoblíbenější fitness aplikací vůbec. K dnešnímu dni je uváděno, že v systému Runtastic je více jak 70 milionů uživatelů. Pro Adidas bylo proto výhodnější koupit takto úspěšný a zaběhnutý “projekt” než tvořit něco nového.

Continue reading